Edukacija – trispalviai muiliukai

Šiandien viešėjome Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos Čiužakampio padalinyje, kur kartu su vietos bendruomenės narėmis ir bibliotekininke prisiminėme Vasario 16-osios įvykius. Šventinę nuotaiką papildė kūrybinė edukacija – gaminome trispalvius muiliukus💛💚❤️.

 

Edukacijos dalyvės į savo darbelius sudėjo daug rūpesčio, kruopštumo ir meilės. Nuostabius, įvairių formų ir dydžių muiliukus supakavome bei papuošėme kaspinais. Nepamiršome ir Vasario 14-osios – ❤️ Meilės dienos, tad sukurti muiliukai taps šiltomis dovanomis mylimiems žmonėms.
Laikas prabėgo nepaprastai greitai. Po edukacijos dalyvės dar pasiliko pasivaišinti šilta arbata, pasikalbėti apie Lietuvą, meilę ir tiesiog jaukiai pabendrauti.
Nuoširdžiai dėkojame už bendrystę ir kartu praleistą laiką. 💛💚❤️

Meilės dienos edukacija

Šiandien Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre vyko edukacija, skirta Šv. Valentino dienai. Sulaukėme priešmokyklinukų ir 1–4 klasių mokinių iš Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos.
Mažieji kūrėjai gamino paveikslus–magnetukus, kuriuose netrūko širdelių, spalvų ir gražių emocijų. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, nuoširdumu ir gera nuotaika, kuri užpildė visą centrą.

Edukacijos metu vaikai dirbo su dideliu atsidavimu – kiekviename darbelyje jaučiasi jų meilė, kruopštumas ir pastangos, todėl galutiniai rezultatai džiugina ir žavi.

Dėkojame Šalčininkėlių biblioteka už pagalbą, organizuojant edukacijas!
Ačiū mokiniams ir mokytojams už prasmingą bendrystę! 💝🎨

Kalėdinių edukacijų ciklas tęsiasi

Šiandien Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre vyko Kalėdinių edukacijų ciklo veikla – kalėdinių žaisliukų gaminimas iš modelino. Edukacijoje dalyvavo Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos 4a klasės mokiniai – nuoširdžiai dėkojame jiems už kūrybiškumą, žingeidumą ir džiugią šventinę nuotaiką!

Taip pat nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šalčininkėlių padaliniui už bendradarbiavimą ir prisidėjimą prie šios gražios iniciatyvos.

Edukacija „Stebuklų kojinės”

Gruodžio 14d. Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre tęsėsi Kalėdinių edukacijų ciklas. Prie garuojančio kavos puodelio, jaukioje ir šviesioje atmosferoje, kartu su edukacijos dalyvėmis leidomės į nuoširdų pokalbį apie Kalėdinius stebuklus – tuos mažus, bet labai svarbius dalykus, kurie gimsta iš tikėjimo, laukimo ir bendrystės. Kalbėjomės apie tai, kaip stebuklai kartais ateina tyliai: per gerą žodį, šypseną ar šilumos jausmą, kuriuo dalijamės vieni su kitais.

Taip pat prisiminėme ir aptarėme seną Kalėdinę tradiciją – kojinių kabinimą prie židinio ar krosnies. Ši tradicija atkeliavo iš Europos, siejama su šv. Mikalojaus legenda, pasakojančia, kad jis slapta padėdavo vargingoms šeimoms, dovanodamas auksines monetas, kurios, sakoma, įkrito į prie ugnies džiūstančias kojines. Todėl iki šių dienų kojinė tapo dosnumo, rūpesčio ir netikėto stebuklo simboliu. Kabinti kojines prie židinio reiškia ne tik laukimą dovanų, bet ir viltį, tikėjimą gerumu bei namų šiluma, kuri Kalėdų metu tampa ypač svarbi. Tai tarsi tylus pažadas sau ir kitiems – dalintis šiluma, būti atidiems ir atverti širdis stebuklams.

Edukacijos metu, po jaukaus pasibendravimo prie kavos puodelio ir pokalbio apie stebuklus, visi kibo į darbus. Kiekviena dalyvė stengėsi pasiūti savo svajonių kojinę. Darbo buvo nemažai – reikėjo kirpti, siūti, dekoruoti kojines ir apgalvoti visas detales, kad jos derėtų prie namų interjero bei į namus atneštų jaukumą, viltį ir stebuklus. Darbai gavosi unikalūs ir be galo gražūs – kiekviena kojinė, kaip ir jos kūrėja, buvo savaip ypatinga, savita ir nuostabi.

Dėkojame už dalyvavimą ir lauksime sugrįžtant.

Kalėdinių edukacijų ciklas tęsiasi

Šiandien Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre vyko dar viena mūsų šventinių edukacijų ciklo veikla – kalėdinių žaisliukų gaminimas iš modelino.

Edukacijoje dalyvavo Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos priešmokyklinė ugdymo grupė – nuoširdžiai dėkojame jiems už kūrybiškumą, žingeidumą ir džiugią šventinę nuotaiką!

Ačiū visiems dalyvavusiems – Kalėdinių edukacijų ciklas tęsiasi, su nekantrumu laukiame kitų susitikimų!

Po smagios edukacijos vaikai dar atrado jėgų ir ekskursijai po V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre. Su didžiuliu smalsumu jie apžiūrėjo patalpas, paralimpiečių parodą „Paryžius 2024“ ir V. Kozakevičiaus muziejų. Mažieji draugai liko sužavėti V. Kozakevičiaus nuopelnais ir jų gausa.

Po pasivaikščiojimo apsilankėme vaikų žaidimų kambaryje, kur kiekvienas atrado mėgstamą veiklą: vieni laipiojo sienele, kiti žaidė su įvairiais konstruktoriais ar lavinamosiomis dėlionėmis. Į mokyklą vaikai grįžo pavargę, bet labai laimingi.

Kalėdinių edukacijų startas

Šiandien Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre startavo pirmoji mūsų šventinių edukacijų ciklo veikla – kalėdinių žaisliukų gaminimas iš modelino. Edukacijoje dalyvavo Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos mokiniai – dėkojame jiems už kūrybingumą, entuziazmą ir šiltą šventinę nuotaiką!

Vaikai lipdė, formavo ir kūrė kalėdinius žaisliukus, kiekvienam suteikdami savitą dizainą ir žavesį. Mūsų centras prisipildė kūrybos, šypsenų ir artėjančių švenčių dvasios.

Ačiū dar kartą visiems dalyvavusiems – tęsiame Kalėdinių edukacijų ciklą ir laukiame kitų susitikimų!

Kalėdinių žaisliukų kūrimas

 

Šiandien sulaukėme nuostabių svečių – Jašiūnų pagrindinės mokyklos aštuntokų!
Kartu su Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos Šalčininkėlių padaliniu surengėme kūrybinę edukaciją, kurios metu mokiniai gamino veltinio eglutės žaisliukus – mielas knygeles, sukurtas pagal pirmosios ponios D. Nausėdienės iniciatyvą „SPARNUOTI IŠMINTIES, ŽINIŲ IR KŪRYBOS METAI”.

Vaikai turėjo vieną idėją, tačiau jų fantazija – tiesiog beribė! ✨
Kiekviena knygelė tapo savaip ypatinga: spalvinga, išskirtinė ir labai kūrybiška. Šie rankdarbiai papuoš ne tik mokinių namus, bet ir Prezidentūros Kalėdų eglę! 🎄
Džiaugiamės jų darbais ir nekantraujame pamatyti, kaip jie suspindės šventinėje erdvėje.

 

Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas

Lenkijos nepriklausomybės dienos proga Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre surengėme kūrybinę edukaciją Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos 10 klasės mokiniams. Edukaciją organizavome kartu su Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos Šalčininkėlių padaliniu, o mokiniai gamino širdeles Lenkijos vėliavos spalvomis. Veikla pareikalavo susikaupimo, kruopštumo ir kūrybiškumo, tačiau kartu suteikė daug džiaugsmo bei šiltų akimirkų. 🤍♥️

Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios dienos minėjimo ir kurti prasmingas patirtis kartu su jaunąja karta. Ačiū svečiams už bendrystę ir smagiai praleistą laiką!

Edukacija: Lesyklėlės gamyba iš antrinių žaliavų

2025 m. lapkričio 9 d. mūsų V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centre virė tikras šurmulys! Dienos metu čia netrūko veiklų, šypsenų ir jaukumo. O viską užliejo nepakartojamas naminių pyragų kvapas, nes Šalčininkėlių bendruomenė šventė Pyragų dieną.

Kol vyko gražiausio, skaniausio ir originaliausio pyrago konkursas, mūsų centras pasirūpino ir mažaisiais lankytojais – jiems buvo surengta kūrybinė edukacija „Lesyklėlės gamyba iš antrinių žaliavų“.
Vaikai gavo įvairiausių priemonių: taros, pakuočių, dekoracijų – ir iš viso to kūrė nuostabias lesyklėles. Rezultatas pranoko lūkesčius – dar kartą įsitikinome, kad vaikų fantazija neturi ribų!

 

Po pyragų konkurso stalai ištuštėjo, o trupiniai neliko be naudos – vaikai iš karto pripildė savo sukurtas lesyklėles ir pavaišino sparnuotus draugus.

Buvo šilta, kūrybiška ir gardžiai kvepianti diena, kuri dar kartą priminė – bendrystė ir gerumas visada suteikia skonį gyvenimui!

Edukacija „Mama kuria – vaikai žaidžia“

Į edukaciją „Mama kuria – vaikai žaidžia“ susirinko gausus būrys mamyčių su savo mažyliais – ir kartu sukūrėme tikrą jaukumo šventę!

Mamos kūrė lavinamąsias knygeles savo vaikams – jose netrūko spalvų, formų ir smagių užduotėlių mažiesiems tyrinėtojams. Tuo metu vaikučiai ne tik dūko mūsų vaikų kambaryje, bet ir patys kūrė spalvingus, žaismingus viršelius šiems mažiems stebuklams – savo pirmosioms knygelėms! Po darbų visi pasistiprinome gardžiomis vaisių ir daržovių tyrelėmis – energijos užteko dar ir paskutiniams šuoliams, žaidimams ir juokui.

Galutinis rezultatas – nuostabios, spalvingos, rankų darbo lavinamosios knygelės, kurias su pasididžiavimu namo parsinešė kiekvienas vaikas. Vaikai smagiai prisižaidė ir padūko, o mamos, dirbdamos, spėjo pabendrauti ir pasidalinti šypsenomis.

Dėkojame visiems dalyvavusiems.